Hungarikumok - 2012

  Kiállítás a központi könyvtárban

Iparművészeti és népművészeti hungarikumok – kiállításmegnyitó
2012. augusztus 7. (kedd) 16.30
Szeged, Dóm tér 1-4., 1. emeleti folyóiratolvasó

A Somogyi-könyvtár idén több kiállítással is csatlakozik a 2012. augusztus 9. és 12. közt megrendezésre kerülő, immár V. Hungarikum Fesztivál Szeged városi programjaihoz.

A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara két iparművészének tárlatát Nemesi Pál, a  kamara elnöke nyitja meg. Közreműködik a tápéi Török József Hagyományőrző Együttes.


2012. augusztus 2. és 15. között a földszinti Internet-térben Török Gizella gyékényszobrász fényképeken megörökített munkái láthatók.

Az első emeleten augusztus 2. és 25. között Ambrus Sándor fazekasmester és a Hódmezővásárhelyi Városellátó és Foglalkoztató Közhasznú Nonprofit Kft. Hímzőműhelyének közös kiállítása várja az érdeklődőket.

A kézműves alkotások mellett a mesterségek helyi emlékeiből idézünk meg néhányat a Somogyi-könyvtárban őrzött kötetetek segítségével.

 
Average (0 Votes)